۶ جای دیدنی کی اف

۱-کلیسای جامع سنت سوفیا

کلیسای جامع سنت سوفیا از برجسته‌ترین بناها از نظر معماری بیزانس و باروک اوکراینی است و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های کیف به شمار می‌رود. در کنار صومعه پچرسک لاورا کیف، کلیسای سنت جامع سوفیا نیز در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌ است. علاوه بر بنای اصلی کلیسا، برج ناقوس و خانه مطران در مجموعه سنت سوفیا قرار گرفته‌اند.

-جامع-سنت-سوفیا 6 جای دیدنی کی اف

۲-صومعه پچرسک لاورا کیف

صومعه پچرسک لاورا کیف که با نام صومعه کیوز نیز شناخته می‌شود، صومعه‌ای تاریخی است. از زمان ساخت صومعه در سال ۱۰۵۱، پچرسک لاورا به عنوان مرکز برتر ارتدوکس اروپای شرقی به شمار می‌رفت. در کنار کلیسای جامع سنت سوفیا، نام صومعه پچرسک لاورا نیز در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. علاوه بر این، مجموعه صومعه پچرسک لاورا به عنوان منطقه حفاظت شده تاریخی-فرهنگی ملی محسوب می‌شود.

-پچرسک-لاورا-کیف 6 جای دیدنی کی اف

۳-مجسمه مادر سرزمین

مجسمه مادر سرزمین از جاذبه‌های شهر کیف، پایتخت اوکراین است و بخشی از موزه ملی تاریخ اوکراین در جنگ جهانی دوم به شمار می‌رود. با ۶۲ متر ارتفاع، مجسمه مادر سرزمین از جنس فولاد ضدزنگ ساخته شده است و وزن آن همراه با پایه‌اش به ۶۵۰ تن می‌رسد. روی سپر مجسمه نشان حکومت جماهیر شوروی حک شده است و شمشیری به درازای ۱۶ متر دارد.

-مادر-سرزمین 6 جای دیدنی کی اف

۴-دروازه طلایی کیف

دروازه طلایی کیف، دروازه اصلی استحکامات شهر در قرن ۱۱ میلادی بوده است که نام آن را از دروازه طلایی قسطنطنیه برداشته‌اند. بنای دروازه که در قرون وسطا نابود شده بود، در سال ۱۹۸۲ و با تلاش مسئولان جماهیر شوروی، بازسازی شد. بر اساس ادعای موزه تاریخ مدرن، ساخت دروازه طلایی توسط یاروسلاو خردمند صورت گرفته است. گفته می‌شود که کلیسای روی دروازه، نه تنها محلی برای عبادت محسوب می‌شد، بلکه به عنوان محافظ معنوی شهر تلقی می‌شد.

-طلایی-کیف 6 جای دیدنی کی اف

۵-موزه صنعت هوانوردی اوکراین

موزه صنعت هوانوردی اوکراین در کنار فرودگاه کیف ژولیانی قرار گرفته است و شامل نمایشگاهی از ۵۰ مدل هواپیما و وسایل حمل و نقل هوایی می‌شود. با افتتاح موزه صنعت هوانوردی اوکراین در سال ۲۰۰۳، این موزه به یکی از موزه‌های بزرگ صنعت هوانوردی تبدیل شد که تکنولوژی اتحادیه جماهیر شوروی را نمایش می‌دهد.

-صنعت-هوانوردی-اوکراین 6 جای دیدنی کی اف

۶-پیروهیو

پیروهیو نام موزه‌ای روباز است که در جنوب شهر کیف قرار دارد و به معماری و سبک زندگی مردم بومی اوکراین می‌پردازد. با مساحتی معادل ۱۰۵ کیلومتر مربع، پیروهیو شامل ۳۰۰ بنا می‌شود که از سراسر اوکراین جمع‌آوری شدند. در پیروهیو هر قسمت به منطقه‌ای خاص در اوکراین تعلق دارد و دیدنی‌ترین بخش موزه، آسیاب‌های بادی به شمار می‌روند.

 6 جای دیدنی کی اف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *