۶ جای دیدنی کوالالامپور

۱- معبد سری ماهاماریان

معبد سری ماهاماریان که در لبه محله‌ی چینی‌های کوالالامپور قرار گرفته است، به مذهب هندو تعلق دارد. با ساخت در سال ۱۸۷۳، این معبد شگفت‌انگیز، قدیمی‌ترین و زیباترین معبد کشور مالزی به‌شمار می‌رود. در میان هندوان ساکن در مالزی، معبد سری ماهاماریان از اهمیت و تقدس زیادی برخوردار است. مهمترین شاخصه‌ی تاثیرگذار بنای معبد، برج دروازه‌ای محسوب می‌شود که با توصیفاتی در مورد خدایان هندو‌ مزین شده است.

-سری-ماهاماریان 6 جای دیدنی کوالالامپور

۲- غار باتو

غار باتو در کوالالامپور مجموعه‌ای از غارهای آهکی را شامل می‌شود که درون بسیاری از آن‌ها معابد آیین هندو قرار دارند. این مجموعه غارها مقدس‌ترین مکان مذهبی آیین هندو خارج از هندوستان محسوب می‌شوند و سالانه هزاران زائر و گردشگر را برای بازدید و زیارت به این مکان می‌کشند. غار باتو به خدای جنگ و پیروزی آیین هندو، لرد موروگان وقف شده است. مجسمه طلایی بزرگ این خدای هندو را حین ورود به غارها را در حالت ایستاده می‌توان رویت کرد. داخل غارها زیارتگاه‌های متنوع و نقاشی‌های دیواری بسیاری وجود دارد که همگی اسطوره‌های آیین هندو را به تصویر کشیده‌اند.

-باتو 6 جای دیدنی کوالالامپور

۳-مسجد ملی مالزی (مسجد نگارا)

مسجد نگارا که با نام‌ مسجد ملی مالزی نیز شناخته می‌شود، در زمان اقامه‌ی نماز، مسلمانان را به سوی خود فرامی‌خواند و در بقیه‌ی ساعات روز درهای آن به روی گردشگران از سراسر دنیا گشوده می‌شود. با ظرفیت ۱۵ هزار نفر، بنای مسجد در میان باغ‌هایی به مساحت ۵۳ هزار متر مربع قرار گرفته‌اند. مسجد نگارا در سال ۱۹۶۵ ساخته شد و پس از آن بازسازی‌های روی آن صورت گرفت. کاشی‌های مرمر، حوضچه‌های زیبا و مناره‌‌ی جدید ۷۳ متری از قسمت‌هایی هستند که بعدها به بنای اولیه افزوده شدند. بازدید از این مسجد برای همه‌ی گردشگران با رعایت پوشش اسلامی آزاد است.

 6 جای دیدنی کوالالامپور

۴-برج های دوقلوی پتروناس

برج های دوقلوی پتروناس در کوالالامپور، از بلندترین آسمان‌خراش‌های جهان به‌شمار می‌روند. با احتساب آنتن بالای آن‌ها، این برج‌ها ۴۵۲ متر ارتفاع دارند. تعداد طبقات هر برج ۸۸ طبقه است و جمعا ۷۸ آسانسور در هر دو ساختمان فعال هستند. این دو برج از زیر توسط مرکز خرید سوریا به‌ یکدیگر متصل می‌شوند. همچنین یک پل، طبقات ۴۱ و ۴۲ دو برج را به هم پیوند می‌دهد. ارتفاع این پل از سطح زمین ۱۷۵ متر و طول آن ۵۶ متر است. کار ساخت برج های دوقلوی پتروناس با معماری سزار پلی، در سال ۱۹۹۵ شروع شد و پس از زمانی کوتاه، در سال ۱۹۹۸ به اتمام رسید. دولت مالزی ساخت این برج‌ها را به‌عنوان نمادی از پیشرفت اقتصادی کشور در دستور کار خود قرار داد. امروزه برج‌های دوقلو پتروناس به یکی از نمادهای اصلی کوالالامپور و مالزی تبدیل شده‌اند.

-های-دوقلوی-پتروناس 6 جای دیدنی کوالالامپور

۵-بوکیت بینتانگ (Bukit Bintang)

بوکیت بینتانگ (Bukit Bintang) یکی از معروف‌ترین خیابان‌های کوالالامپور است که به دلیل قرارگیری هتل‌ها، رستوران‌های بین‌المللی و مراکز خرید فراوان، میان گردشگران بسیار پرطرفدار است. این خیابان در هر ساعت از شبانه‌روز زنده و پویا است و بهترین زمان برای بازدید از آن شب‌ها است.

-بینتانگ 6 جای دیدنی کوالالامپور

۶-آکواریوم کوالالامپور
تماشای دنیای زیر آب همیشه برای همه توریست‌ها جالب و شگفت‌انگیز است. آکواریوم کوالالامپور یکی از مشهورترین و بزرگ‌ترین آکواریوم‌های دنیا است که مجموعه‌ای از ۵۰۰۰ گونه مختلف آبزیان شامل انواع ماهی‌ها، خزندگان، گیاهان دریایی و دیگر موجودات آبزی را در خود جای داده است. تونل شیشه‌ای این آکواریوم که ۹۰ متر طول دارد، بسیار دیدنی و هیجان‌انگیز است.

-کوالالامپور 6 جای دیدنی کوالالامپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *