۶ جای دیدنی کرابی

۱-سواحل و غارهای رایلی

کسانی که در تایلند به دنبال سواحلی رویایی هستند حتما رایلی را در لیست سفر خود قرار می دهند. در جنوب ساحل آو نانگ به دنیایی آرام و به دور از هیاهو بر می خورید که دور آن را صخره ها احاطه کرده اند و تنها راه دسترسی به آن قایق است. در این محل در یک شبه جزیره ای کوچک زیبایی هایی مثل سواحل سفید، صخره های سنگ آهکی، غارها و تالاب های پنهان شده در دل صخره ها که توسط جزر و مد شکل گرفته اند را تجربه خواهید کرد.

 6 جای دیدنی کرابی

۲-استخر زمردین

استخر زمردین جاذبه ای منحصربفرد در جنوب تایلند است. کرابی به داشتن مکان هایی با زیبایی های طبیعی برجسته معروف است و یکی از آن جاذبه ها که باید حتما در سفر به این شهر از آن دیدن کنید استخر زمردین در پارک جنگلی طبیعی تانگ تاو است، جنگلی که در آن تنوع زیستی بینظیری وجود دارد و با رودخانه های طبیعی و حوضچه های کریستالی و شفاف کامل شده است. این استخر زمردین در ناحیه خائو پرا- بنگ قرار دارد و طبیعت آن بهترین محل برای دیدن گونه های گیاهی و حیوانی کمیاب مثل پرنده پیتا است که زمانی تصور می شد که منقرض شده است. جنگل پر از درختان کهنسال سر به فلک کشیده، جانوران عجیب و غریب و تپه های سنگ آهکی است و در گوشه ای از آن استخر زمردین خیره کننده وجود دارد قبلا در این محل یک پارکبانی وجود داشت که هدف از ایجاد آن این بود که هیچ شکار یا آسیبی در آن اتفاق نیفتد.

-1 6 جای دیدنی کرابی

 6 جای دیدنی کرابی

۳-کو هونگ

در جزیره کو هونگ هیچ کاری انجام ندهید و فقط روی شن ها بنشینید. این جزایر زیبا مناظری حیرت آور، سواحلی با شن های سفید نرم، صخره های مرجانی و تالاب های زیبا دارند. این جزیره جایی است که می توانید در آن از شنا، کایاکینگ، غواصی، ماهی گیری، هاکی و … لذت ببرید.

 6 جای دیدنی کرابی

۴-موزه معبد کلونگ توم

موزه معبد کلانگ‌ توم یکی از قدیمی‌ترین جاذبه‌های تاریخی کرابی است که از جایگاه ویژه‌ای در این جزیره برخوردار است. در این موزه می‌توانید مجموعه‌ای از ابزارهای آیینی و مذهبی، وسایل برنزی، پیکره‌های سنگی و گلی، جانوران و ابزارهای سنگی را تماشا کنید. قدمت بنای معبد این موزه به ۵ هزار سال قبل بازمی‌گردد.

-توم 6 جای دیدنی کرابی

۵-جزایر فی فی

جزایر فی فی یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی جنوب آسیا است که مانند بهشتی میان شهرهای پوکت و کرابی قرار گرفته‌اند. این جزایر با زیبایی‌های حیرت‌انگیزشان مقصد رویایی و دوست‌داشتنی برای بسیاری از گردشگران هستند.از مشخصه‌های این جزایر بهشتی می‌توان به سواحل کلاسیک گرمسیری، ساختارهای سنگی خیره‌کننده، آب‌های رنگی پرتکاپو و حیات دریایی متنوع اشاره کرد.

-فی-1 6 جای دیدنی کرابی

-فی 6 جای دیدنی کرابی

۶-جنگل های جرای آ او لاک

جنگل‌های حرای آ‌ او‌ لاک ناحیه‌ای در ۴۰ کیلومتری شمال شهر کرابی است که محیط طبیعی حفاظت‌شده و دست‌نخورده زیبایی را به نمایش گذاشته است.این منطقه، فضایی روستایی دارد و حاوی دو پارک ملی به نام‌های تان‌ بوک‌ خورانی (Than Bok Khorani National Park) و خائو‌ فانوم‌ بنچا (Khao Phanom Bencha National Park) است.

-های-جرای-آ-او-لاک 6 جای دیدنی کرابی

-های-جرای-آ-او-لاک1 6 جای دیدنی کرابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *