۶ جای دیدنی مسکو

۱-تئاتر بولشوی
تئاتر بولشوی مسکو یکی از مهم‌ترین سالن‌های تئاتر مسکو و روسیه به‌شمار می‌رود و از افتخارات فرهنگ و هنر روسیه است. در طول تاریخ، ساختمان تئاتر بولشوی سه بار در آتش سوخته است. در پایان قرن ۱۸ میلادی، دسته‌ی نوازندگان تئاتر تنها شامل ۱۳ نفر بود و پس از نوسازی و دوبرابر شدن فضای سالن، این رقم به ۷۰۰ هنرمند رسید. اگر به تئاتر، اپرا، باله و موسیقی به‌خصوص از نوع روسی آن علاقمند هستید، بازدید از تئاتر بولشوی مسکو را به هیچ وجه از دست ندهید. تورهای تئاتر به زبان انگلیسی و روسی در این مکان برگزار می شود.

-بولشوی 6 جای دیدنی مسکو

۲-اسلحه خانه کرملین
اسلحه خانه کرملین با افتتاح در سال ۱۸۵۱، یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های مسکو به‌شمار می‌رود و گنجینه‌های ارزشمند زیادی را در خود جای داده است. از اسلحه‌ها و زره‌ها گرفته تا یونیفرم‌های ارتشی، یونیفرم‌های فرماندهان و پادشاهان، تاج‌ها و لباس‌های درباری را که به قرون ۴ تا ۲۰ میلادی تعلق دارند، می توان در این موزه‌ی شگفت‌انگیز مشاهده کرد.

-خانه-کرملین 6 جای دیدنی مسکو

۳-کاخ کرملین
کاخ کرملین مسکو، محور و اساس پایتخت روسیه یعنی مسکو محسوب می‌شود. این کاخ نماد و محلی است که دولت فعلی روسیه در آن زمام امور را به دست گرفته است، و همچنین یکی از مکان‌هایی است که بیشترین تعداد بازدید در این کشور را دارد. اصولا، بسیاری از شهرهای روسیه عادت به ساختن کاخ‌های کرملین داشتند که در واقع نسخه‌ی روسی یک دژ نظامی محسوب می‌شدند. از این رو کاخ کرملین به عنوان یک دژ نظامی بنا شده است. اما شهر رو به رشد رفت و تا بیرون از کرملین گسترده شد. این کاخ در حال حاضر در بخش شرقی میدان سرخ واقع شده است. بنای چوبی در قرن ۱۲ میلادی در مکان کنونی کرملین تاسیس شد، با این وجود، بر اثر آتش‌سوزی‌های مداوم در قرن ۱۶ میلادی سنگ را به جای چوب در بازسازی این بنا به کار گرفتند. دیوار بنای مذکور در ابتدا به طور خالص به رنگ سفید بود. یکی از دیگر جاذبه‌های شهر مسکو صومعه‌ی نوودویچی است که به عنوان یک کپی از کاخ کرملین ساخته شده است و به همین دلیل است که دیوارهایش هنوز سفید هستند.

-کرملین 6 جای دیدنی مسکو

۴-پارک گورکی

پارک گورکی در سال ۱۹۲۸ افتتاح شد و اولین پارک تفریحی ساخته شده در شوروی بود. این پارک، زمین بازی، استادیوم ورزشی، سالن‌های نمایشگاهی و جاذبه‌هایی برای بچه‌ها داشت. بعدها بخش‌های دیگری مانند کافه و فروشگاه هم به آن افزوده شد. امروزه این پارک مکانی برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت در قلب مسکوی مدرن است. این پارک به افتخار ماکسیم گورکی، نویسنده‌ی مشهور روسیه، نام‌گذاری شده است.

-گورکی 6 جای دیدنی مسکو

۵-کلیسای معراج کولومنسکویه

کلیسای معراج کولومنسکویه با بنایی سفید رنگ، در سال ۱۵۳۲ و در افتخار تولد ایوان مخوف ساخته شد. این کلیسا در کولومنسکویه، در جنوب شرق مسکو قرار دارد. کولومنسکویه در گذشته ناحیه‌ای سلطنتی بود و در سال ۱۹۶۰ به بخشی از شهر مسکو تبدیل شد. نام کلیسا در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

-معراج-کولومنسکویه 6 جای دیدنی مسکو

۶-موزه تاریخ مسکو

موزه‌ی تاریخ مسکو (State Historical Museum) در یکی از اضلاع میدان سرخ قرار گرفته است. این موزه که در سال ۱۸۷۲ ساخته شد، میلیون‌ها اثر از دوران، سلطنت و جنگ‌های گوناگون را در خود جای داده است که بازدید از آن‌ها ارزشش را دارد.

-تاریخ-مسکو 6 جای دیدنی مسکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *