۶ جای دیدنی شارجه

۱-مسجد النور شارجه
مسجد النور یکی از مساجد زیبای موجود در شارجه است که با منظره رویایی از تالاب خالد شهرت پیدا کرده است، هنگام بازدید از این مسجد زیبا لباس و پوشش مناسب داشته باشید.در میان زیباترین مساجد از ۶۰۰ مسجد موجود در شارجه، النور دارای منظره ای رویایی از تالاب خالد است.این مسجد تنها مسجد امارت است که به روی غیر مسلمانان باز می شود.در یک تور یک ساعته هدایت شده توسط مرکز غیرانتفاعی ارتباطات فرهنگی شارجه ، می توان از این مسجد بازدید کرد. تور ها همراه با جلسه پرسش و پاسخ است.لباس مناسب بپوشید و می توانید دوربین به همراه بیاورید. ثبت نام لازم نیست.

-النور-شارجه 6 جای دیدنی شارجه

-النور-1 6 جای دیدنی شارجه

۲-موزه هنری شارجه
موزه هنری شارجه بزرگترین موزه هنری امارات است که در سال ۱۹۹۷ افتتاح شده و محل برگزاری نمایشگاه های موقتی و دائمی می باشد.این موزه با سه طبقه و ۷۲ گالری مختلف بر روی آثار و نقاشی هایی با موضوع جهان عرب تمرکز دارد، بیشتر نقاشی های این موزه کار نقاشان قرن ۱۸ می باشد، اگر به کارهای هنری علاقمندید این موزه یکی از مناسب ترین جاهای دیدنی شارجه است که شما را به هدف خود می رساند.یکی از بزرگترین و پرطرفدارترین موزه های هنری منطقه و یکی دیگر از دیدنی های شارجه است.در طبقه فوقانی این موزه یک نمایشگاه دائمی قرار دارد که به بررسی جامع هنر ایجاد شده در جهان عرب در طول ۵۰ سال گذشته می پردازد.در گالری های دیگر می توانید از آثار بین المللی بازدید کنید و همچنین یک کافه در این موزه وجود دارد.

-هنری-شارجه 6 جای دیدنی شارجه

۳-موزه تمدن اسلامی شارجه
همه چیزهایی که می خواستید در مورد اسلام بدانید را می توانید در این موزه ی زیبا و خوب طراحی شده، در یک قدمی آب نمای شارجه پیدا کنید.گالری های طبقه پایین در جنبه های مختلف دین اسلام، از جمله مراسم و اهمیت حج و دستاوردهای علمی عرب، به ویژه در ریاضیات و نجوم هستند.طبقات بالای به ۱۴۰۰ سال هنر اسلامی و صنایع دستی، از جمله سرامیک، چوب، منسوجات و جواهرات اختصاص داده شده است.. موزاییک زودیاک زیر گنبد مرکزی را از دست ندهید.

-تمدن-شارجه 6 جای دیدنی شارجه

۴-آبنمای المجاز
شارجه با وجود وسیله های سرگرم کننده بسیار برای کودکان و نوجوانان یکی از شهرهای مناسب برای سفرهای خانوادگی می باشد، یکی از جاذبه های اصلی این شهر آبنمای المجاز در پایین تالاب خالد است.این آبنما با وجود کافه ها و فست فودهای خیابانی و دیگر تفریحات و نمایش پنج دقیقه ایی با ترکیب موسیقی و چراغ ها و لیزر و پاشیدن ستون های آب باعث جذب گردشگران به این منطقه شده است که تماشای این زیبایی حتما توصیه می شود.

-مجاز 6 جای دیدنی شارجه

۵-بازار مرکزی شارجه
بازار مرکزی شارجه با کاشی های جذاب آبی رنگ بر روی نمای بیرونی یکی از مهمترین قسمت های شهر شارجه است که با توجه به کاشی های بیرونی اش به آن لقب بازار آبی دادند.در این بازار بیشتر از ۶۰۰ مغازه وجود دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای خرید سوغاتی همین بازار اصلی می باشد.

-مرکزی-شارجه 6 جای دیدنی شارجه

۶-ادونچرلند

ادونچر لند شارجه یکی از بهترین شهربازی های سرپوشیده در کشور امارات است و بهترین سرگرمی ها برای کودکان و نوجوانان را فراهم کرده است.

-لند-شارجه 6 جای دیدنی شارجه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *