۶ جای دیدنی سامویی

۱-پارک پارادایز

پارک پارادایز یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری در در تور تایلند و سامویی، است. این پارک زیبا در سال ۲۰۰۰ بنا شده و همه ساله تعداد بسیاری از خانواده‌‌ها به همراه کودکانشان به این مجموعه زیبا می‌آیند. انواع حیوانات اهلی در پارک پارادیز سامویی بصورت حفاظت‌شده نگهداری می‌شوند و در کنار هم زندگی می‌کنند. در این پارک علاوه‌‌بر حیوانات محلی، سرگرمی‌های دیگه هم وجود دارد، مثل استخر برای شنا و فضاهای سبز برای نشستن و استراحت کردن. در پارک پارادایز مناظر شگفت‌انگیزی انتظار شما را می‌کشند. پارک پارادایز در واقع یک باغ وحش نیست بلکه مجموعه‌ای است از موجوات بومی و غیر بومی.

-پارادایز 6 جای دیدنی سامویی

۲-ساحل چوئنگ مون
ساحل چوئنگ مون یکی از سواحل زیبای ساموئی می‌باشد که در شمال چاونگ قرار گرفته است و ترکیب بی‌نظیری از آرامش و هیاهو را برای گردشگران تور تایلند در این جزیره فراهم می‌آورد. به تازگی در این ساحل هتل‌های معروف و رستورا‌ن‌ها و تفریح گاه‌های لوکس و مجللی ساخته شده است.

 6 جای دیدنی سامویی

۳-ساحل مائنام
ساحل مائنام یکی از سواحل زیبای سامویی است. در اطراف این ساحل چند معبد تایلندی و یک معبد چینی وجود دارد. اگر به ماساژ تایلندی علاقه‌مند هستید به یکی از سالن‌های ماساژ در ساحل بروید. پیاده روی در شن و ماسه سفید پودری ساحل و شنا در آب گرم آبی فیروزه‌ای را از دست ندهید.

-مائنام 6 جای دیدنی سامویی

۴-معبد پلای لائم
معبد پلای لائم، یک مجموعه معبد بودایی در ساحل شمال شرقی سامویی است. این معبد یک مجسمه خیره‌کننده سفید رنگ با ۱۸ دست از گوان‌یین، الهه رحمت و شفقت را در خود جای‌داده است. معبد پلای لائم نزدیک به معبد بودای بزرگ قرار گرفته و به مسافران تور تایلند نیم‌نگاهی از باورهای چینی تایلندی و همچنین کارهای هنری و معماری مجلل و بسیار زیبا با موضوع‌های بودایی را ارائه می‌دهد. معبد پلای لائم سامویی یک معبد زنده و فعال است؛ جایی که عبادت‌کنندگان هر روز به اینجا می‌آیند تا به بودا و گوان‌یین ادای احترام کنند. بودا نیز به صورت چندین مجسمه و نقاشی‌های دیواری در این معبد حضور دارد. وات پلای لائم معبد نسبتا جدیدی است اما تکنیک‌های هنری به‌کار رفته در ساخت آن، مربوط به چندین قرن قبل بوده و بر اساس باورهای باستانی شکل گرفته است. دریاچه احاطه‌کننده معبد، حال و هوایی فوق‌العاده آرامش‌بخش و روحانی به آن داده است، دریاچه‌ای که پر از ماهی است. مسافران تور سامویی که به معبد کمک مالی می‌کنند یک کیسه غذا برای دادن به ماهی‌ها دریافت می‌کنند.

-پلای-لائم 6 جای دیدنی سامویی

۵-پناهگاه فیل سامویی

پناهگاه فیل سامویی یکی از معروف‌ترین مراکز بازپروری این حیوانات است که به یکی از جاذبه‌های گردشگری تبدیل شده است. این پارک که در حومه‌ی شمالی تایلند قرار دارد یک منطقه محافظت‌شده است که ۳۷ فیل در آن زندگی می‌کنند. ۳۲ تای آ‌ن‌ها ماده و ۵ تای آ‌ن‌ها نر هستند. هر کدام از این فیل‌ها داستان‌های زندگی خاص خودشان را دارند، جوان‌تر‌ها آنقدری خوش‌شانس بودند که از ابتدا در همین پناهگاه امن متولد شوند اما مسن‌ترها گذشته‌ی تلخ‌تری دارند و از سیرک‌ها به اینجا منتقل شده‌اند. در حقیقت رسالت این پارک حفاظت از فیل‌هایی است که دوران سختی داشته‌اند و مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند. در این پارک، فیل‌ها همگی آزاد هستند، درست مانند خانه‌شان جنگل، هیچ فیلی در اینجا اسیر نیست، به گردشگران سواری نمی‌دهند بلکه آزادانه در هر نقطه‌ای برای خودشان می‌چرخد.

-فیل-سامویی 6 جای دیدنی سامویی

۶-مرکز خرید سنترال فستیوال سامویی
مرکز خرید سنترال فستیوال سامویی به عنوان یکی از کامل‌ترین و بزرگ‌ترین مجتمع خریدهای سامویی به‌شمار می‌رود. یک مرکز خرید ۳ طبقه با فضای ۹۰۰۰۰ متر مربعی که بین جاده ساحلی چاونگ و در نزدیکی دریاچه واقع شده است. این منطقه به ۴ بخش تقسیم می شود: بندر چاونگ، قفس پرندگان، روستای ماهیگیری و بازار ساحلی. بندر چاونگ ورودی اصلی سنترال فستیوال سامویی در جاده ساحلی چاونگ می‌باشد. در اینجا انواع رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها وجود دارد که غذاهای تایلندی و بین‌المللی سرو می کنند.

-خرید-سنترال-فستیوال-سامویی 6 جای دیدنی سامویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *