۶ جای دیدنی بلگراد

۱-موزه نیکولا تسلا

موزه نیکولا تسلا از دیدنی‌های بلگراد است. نیکولا تسلا از دانشمندان و مخترعین شهیر دنیا است که اصالتا صربستانی بود. آخرین درخواست این دانشمند این بود که اموالش پس از مرگ وی در پایتخت صربستان یعنی بلگراد نگهداری شوند. برطبق درخواست این مخترع بزرگ، اموال وی اکنون در موزه‌ای همنام خودش در بنایی مسکونی و زیبا که در سال ۱۹۲۹ میلادی بنا شده است، نگهداری می‌شوند. موزه نیکولا تسلا در واقع محل نگهداری اموال و میراث شخصی این مخترع گرانقدر است که شامل دست نوشته‌ها و طرح‌های وی از اختراعات او است. لازم به ذکر است که این موزه از جمله میراث ارزشمند جهانی یونسکو به‌شمار می‌رود و این نشانه اهمیت کارهای این دانشمند بزرگ است.

-نیکولا-تسلا 6 جای دیدنی بلگراد

۲-جزیره آدا سیگنالیا

جزیره آدا سیگنالیا که جزیره‌ای مصنوعی و کوچک بر روی رودخانه ساوا است، یکی از تفرجگاه‌های محبوب و پرطرفدار بلگراد به‌شمار می‌رود. انواع تفریحات روزانه و شبانه مانند دوچرخه‌سواری، اسکیت‌سواری، پیاده‌روی، اسکی روی آب، بانجی جامپینگ، تنیس، راگبی و قایقرانی در این جزیره متدوال است و کافه و رستوران نیز برای گردشگران فراهم آورده‌اند. همچنین این مکان در طی سال، میزبان رویدادهای ورزشی فراوانی می‌شود و به همین دلیل مقصدی رویایی برای علاقمندان به ورزش است.

-آدا-سیگنالیا 6 جای دیدنی بلگراد

۳-قلعه بلگراد

قلعه بلگراد (The Belgrade Fortress) یکی از دیدنی‌های این شهر و کشور است که دیدن آن برای هر گردشگری الزامی است. این قلعه در محل تلاقی دو رودخانه ساوا و دانوب، در بخش جدید بلگراد واقع شده است. این قلعه از سال ۱۹۷۹ تحت حفاظت مجموعه فرهنگ و گردشگری این کشور بوده است. در سال های دور این قلعه نماد مقاومت و دفاع از شهر بلگراد بوده و در خود جاذبه‌های بی‌نظیر و منحصربه‌فردی را جای داده است.

-بلگراد 6 جای دیدنی بلگراد

۴-موزه ملی صربستان

موزه ملی صربستان (National Museum of Serbia) بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین موزه در صربستان و یوگسلاوی سابق است. این موزه در منطقه‌ی مرکزی بلگراد قرار دارد. نمای اصلی آن در میدان جمهوری قرار دارد. موزه در سال ۱۸۴۴ ساخته شده است و از زمان تاسیس‌اش تا به امروز روزبه‌روز در حال گسترش آثار بوده است. امروزه بیش از ۴۰۰ هزار شی از جمله آثاری از سایر کشورها در این موزه به نمایش درآمده است.

-ملی-صربستان 6 جای دیدنی بلگراد

۵-خیابان اسکادارلیا

خیابان اسکادارلیا به دلیل داشتن گردشگاه‌های زیبا، رستوران‌ها و کافه‌های سنتی و بافت قدیمی که نمایانگر تاریخ واقعی بلگراد است، یکی از جاذبه‌های بی‌نظیر پایتخت صربستان محسوب می‌شود. اگر می‌خواهید روح بلگراد را حس کنید و از اجراهای افسانه‌ای گروه‌های موسیقی در بافت قدیمی شهر لذت ببرید، به این خیابان بروید.

-اسکادارلیا 6 جای دیدنی بلگراد

۶-کلیسای سنت مارک بلگراد

کلیسای سنت مارک بلگراد با سبک معماری صربو-بیزانس در سال ۱۹۴۰، در محل کلیسایی قدیمی‌تر که قدمت آن به سال ۱۸۳۵ بازمی‌گشت، ساخته شد. کلیسای سنت مارک یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای صربستان به‌شمار می‌رود. در بازدید از این بنای دیدنی می‌توانید مجسمه‌ای موزاییکی از مارک مقدس (سنت مارک) و برخی از نمادهای تاریخی و مذهبی این کشور را مشاهده کنید.

-سنت-مارک-بلگراد 6 جای دیدنی بلگراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *