۶ جای دیدنی بانکوک

۱- کاخ بزرگ

در میان تمام مکان‌های دیدنی بانکوک، کاخ بزرگ معروف‌ترین جاذبه‌ی این شهر به‌شمار می‌رود و نمی‌توان بدون دیدن این کاخ بانکوک را ترک کرد. در گذشته این کاخ محل سکونت شاه و همچنین محلی برای انجام امور دولت تایلند بوده است. بازدید از کاخ بزرگ به ساعت‌ها زمان نیاز دارد، چون این کاخ بیش از ۲۱۴ هزار متر مربع مساحت دارد. در بیرون کاخ مراقب کلاهبرداری‌های احتمالی باشید و وقتی که می‌خواهید وارد کاخ شوید فقط هزینه‌ی ورودی را بپردازید.

-بزرگ 6 جای دیدنی بانکوک

۲-معبد بودای خوابیده

معبد بودای خوابیده جایی است که هر گردشگری در بانکوک حتما باید از آن بازدید کند. در این معبد مجسمه‌ی بودای خوابیده‌ای قرار دارد که ارتفاع آن ۱۵ متر و طول آن نیز ۴۶ متر است. پاهای این مجسمه به‌تنهایی بیش از ۵ متر طول دارند. سرتاسر این مجسمه با لایه‌ای از طلا پوشانده شده و از نزدیک بسیار باشکوه و فوق‌العاده است. در داخل این معبد ۱۰۸ کاسه وجود دارد و در مسیر ورود به معبد می‌توانید سکه‌هایی را برای ریختن در درون این کاسه‌ها خریداری کنید. این کاسه‌ها نشان‌دهنده‌ی این هستند که بودا در مسیر رسیدن به کمال ۱۰۸ کار نیک را انجام داد. در زمانی‌ که در معبد هستید، می‌توانید کمی در آنجا بمانید تا از ماساژ سنتی تایلندی نیز بهره‌مند شوید.

-خوابیده 6 جای دیدنی بانکوک

۳-قایق‌سواری درطول رودخانه‌ی چائو فرایا

رود چائو فرایا که اصلی‌ترین رود تایلند است، در مرکز شهر بانکوک جاریست و در نهایت به خلیج بانکوک می‌ریزد. بخش قابل توجهی از حمل‌و‌نقل در شهر بانکوک، در بستر این رود انجام می‌شود. اتوبوس‌های رودخانه‌ای، کشتی‌های کوچک و تاکسی‌های رودخانه‌ای، از جمله وسائلی هستند که کار حمل‌ونقل مردم در این رود را انجام می‌دهند.برخی مردم، به دلیل وجود این رود، به شهر بانکوک لقب «ونیز شرق» داده‌اند. حدود ۵۰۰۰۰ نفر از مردم بانکوک در کشتی‌های بی‌شماری کار می‌کنند که روزانه در این رود بالا و پایین می‌روند. سفر با قایق در این رود خیلی جذاب است؛ در حین سفر می‌توانید از منظره هتل‌های لوکس گرفته تا کلبه‌های چوبی و بچه‌هایی که در آب بازی می‌کنند، لذت ببرید. در زمان عبور از رود، ماهیگیران زیادی را خواهید دید که در حال فعالیت هستند.

-فرایا 6 جای دیدنی بانکوک

۴-بازار چاتوچاک

اگر دوست دارید از بانکوک خرید کنید، رفتن به بازار چتوچک پیشنهاد می‌شود. این بازار با مساحت ۲۷ هکتار، یکی از بزرگ‌ترین بازارهای جهان است.این بازار هر شنبه و یکشنبه برقرار می‌شود و حدود ۲۰۰ هزار نفر در روز از آن بازدید می‌کنند. هر چیزی که تصور کنید را می‌توانید در این بازار پیدا کنید. این بازار آنقدر بزرگ است که با یک بار بازدید، نمی‌توانید همه بخش‌های آن را ببینید.

 6 جای دیدنی بانکوک

۵-عمارت ویمانمک

عمارت ویمانمک بزرگ‌ترین بنای ساخته‌شده از چوب ساج در جهان است. از این بنا که دراصل محل سکونت سلطنتی بوده، فقط چند سال استفاده شده است و پس از آن این عمارت برای دهه‌ها خالی از سکنه بوده است. این عمارت اکنون موزه‌ای است که آثار باستانی فراوان و حتی عکس‌هایی را در خود جای‌ داده است که پادشاه آنها را به موزه اهدا کرده است. در محوطه‌ی ساختمان‌ها می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید عکس بگیرید، ولی نمی‌توانید دوربین عکاسی‌تان را به داخل موزه ببرید. قوانین سختگیرانه‌ای هم درمورد نحوه‌ی لباس پوشیدن وجود دارد، پس حتما لباس‌های ساده و پوشیده‌ای داشته باشید.

 6 جای دیدنی بانکوک

۶-پارک ملی کائو یای

این پارک که در شمال بانکوک قرار دارد، بزرگ‌ترین پارک ملی تایلند است. بلافاصله پس از ورود به پارک، به احتمال زیاد گروه‌های بزرگ ماکاک (نوعی میمون) از شما استقبال می‌کنند. اگر دقیق‌تر نگاه کنید، میمون‌های درازدست را بین درختان خواهید دید. فیل، گوزن و نوک‌شاخ، دیگر حیواناتی هستند که زیاد در پارک دیده می‌شوند.

-یای 6 جای دیدنی بانکوک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *