۶ جای دیدنی بارسلون

۱-کلیسای ساگرادا فامیلیا

این کلیسای دیدنی، یکی از کلیساهای غیرمعمول اروپا و مشهورترین جاذبه‌ی تاریخی بارسلونا است. کلیسای ساگرادا فامیلیا یکی از بناهای تاریخی ثبت‌شده‌ی بارسلونا در یونسکو است و در بخش شمالی شهر قرار دارد. این کلیسا با ۱۸ برج باریک و بلندش، نسبت به تمامی بناهای اطراف خود مرتفع بوده و بر همه‌ی آن‌ها تسلط دارد. معنی اسم این کلیسا «خانواده‌ی مقدس» است. در سال ۱۸۸۳ به آنتونی گائودی ماموریت داده شد تا طراحی این کلیسا را به عنوان یک کلیسای نئوگوتیک انجام دهد. اما به جای پیروی از برنامه‌ها، او نمونه‌ای مشهور از نوآوری معاصر معماری سورئالیستی را خلق کرد. او هیچ ذهنیتی از مدل کامل نداشت و در طول روند تکمیل بنا، تغییر ایجاد می‌کرد و چیزهایی به آن می‌افزود. با این که گائودی پیش‌بینی کرده بود که کار ساخت این کلیسا بین ۱۰ الی ۱۵ سال طول بکشد، اما این کلیسا هیچ وقت تکمیل نشد. در نتیجه مهم‌ترین معماران کاتالیست دوران معاصر در حال به اتمام رساندن رسالت این معمار توانا هستند اما هنوز هم هیچ کس نمی‌‌داند که چه زمانی ساخت این بنا تکمیل خواهد شد.

-ساگرادا-فامیلیا 6 جای دیدنی بارسلون

۲-محله گوتیک

محله گوتیک بارسلون با قدمتی که به ۲۰۰۰ سال قبل بازمی‌گردد، دارای آثار تاریخی و ساختمان‌های باستانی رومی است. آثار مربوط به قرون وسطا بیش از همه در این محله دیده می‌شود و از تاریخ غنی منطقه می‌گوید. این منطقه که قدیمی‌ترین بخش شهر بارسلون را شامل می‌‌شود، در قرن‌های ۱۴ و ۱۵ میلادی، مرکز اداری شهر به‌شمار می‌رفت. همچنین پادشاه کاتولیک، پس از اولین سفر کریستف کلمب به دنیای جدید در محله گوتیک از او استقبال کرد.

-گوتیک 6 جای دیدنی بارسلون

۳-لارامبلا، مرکز اجتماعی بارسلونا

قلب زندگی اجتماعی در باسلونا، لارامبلا است، خیابانی عریض با سایه‌های درختان که شهر قدیمی را به دو بخش تقسیم می‌کند. لارامبلا از پلازا دو کاتالونیا آغاز می‌شود، جایی که صومعه‌ی زیبای سانتا آنا که در قرن ۱۲ ساخته شده، قرار دارد و تا بندر نیز ادامه می‌یابد. این خیابان عریض با پیاده‌روهای گسترده پر از مغازه، رستوران و کافه‌های متعدد است و به همین دلیل آن را به یکی از پرطرفدارترین پاتوق‌های شهر تبدیل کرده است. در طول روز مردم محلی برای خرید به مرکز خرید Mercat de la Boqueria می‌روند که یک بازار رنگارنگ است که میوه، سبزیجات و محصولات غذایی می‌فروشد. شب‌ها خانواده‌ها و جوانان با دوستان خود برای گذراندن اوقات فراغت به این منطقه می‌آیند تا از هوای آزاد و محیط پرجنب و جوش آن لذت ببرند.

 6 جای دیدنی بارسلون

۴-پارک گوئل
پارک گوئل با محیطی زیبا و رنگارنگ، بازدیدکنندگان را مجذوب خود می‌کند. این پارک را آنتونی گائودی طراحی کرده است و بین سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ ساخته شد. با چشم‌اندازهای گوناگون، پارک با عناصر معماری به سبک گائودی و تکه‌های سرامیکی رنگارنگ تزیین شده است. پل‌ها، غارها، سالن‌های پر از ستون، پلکان‌های پیچ در پیچ و نیمکت‌ها در سراسر این فضا دیده می‌شوند. همچنین نام پارک گوئل در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

-گوئل 6 جای دیدنی بارسلون

۵-کازا میلا (خانه میلا)

کازا میلا یا خانه میلا از بناهای مشهور باسلون به‌شمار می‌رود و با نام رسمی لاپدررا نیز شناخته می‌شود. از نظر لغوی لاپدررا مربع سنگی معنا می‌دهد و دلیل انتخاب آن شباهت ساختمان به مربع است. با سبک نوین و غیرسنتی (آوانگارد)، این بنا بین سال‌های ۱۹۰۶ تا ۱۹۱۲ ساخته شد و بیشتر به یک اثر مجسمه‌سازی شباهت دارد. تمامی خطوط نمای سنگ طبیعی این بنا به شکل منحنی است، پنجره‌هایی گرد دارد و نرده‌های بالکن فلزی آن به گیاه شبیه است.

 6 جای دیدنی بارسلون

۶-تپه مونت جوییک

تپه مونت جوییک در بارسلون، انواع امکانات تفریحی و توریستی را دارد و معنای لغوی نام آن «کوه یهودیان» است. این تپه ۲۱۳ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و برای سال‌های طولانی نقشی استراتژیک در دفاع از شهر داشته است. برخی از جاذبه‌های تفریحی و گردشگری این منطقه شامل تله‌کابین، قطار کابلی، قلعه مونت جوییک، موسسه خوان میرو، باغ‌های تئاتر یونانی و استخر عمومی مونت جوییک می‌شود.

-مونت-جوییک 6 جای دیدنی بارسلون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *