۶ جای دیدنی العین

۱- موزه ملی العین

«موزه ملی العین» (Al Ain National Museum) در قلعه سلطان بن زاید قرار دارد. این موزه در زنده نگه‌داشتن میراث، فرهنگ و تاریخ امارات متحده عربی نقش مهمی ایفا می‌کند. یکی از بخش‌های جالب این موزه، بخش مردم‌شناسی آن است. در این بخش زندگی روزمره مردم منطقه با بازنمایی مجالس سنتی و نمایشگاه‌هایی از لباس‌های سنتی و جواهرات بدوی به تصویر کشیده شده است. در بخش باستان‌شناسی موزه، نمایشگاه‌هایی از آثار کشف‌شده محلی به‌جامانده از عصر برنز و عصر آهن ازجمله آویزها و مجموعه مهمی از سکه به چشم می‌خورد. جذاب‌ترین بخش موزه ملی العین، نمایشگاه‌هایی از آثار پارک باستان‌شناسی هیلی ازجمله مقبره‌ای بزرگ و بازسازی‌شده است.

-العین 6 جای دیدنی العین

۲-واحه ی العین

ممکن است فکر کنید گرمای سوزان سراب ایجاد کرده است، اما واحه ی العین به هیچ وجه یک خطای دید نیست. این یکی از چندین واحه ی شهر است و در مرکز آن واقع شده است و هشت ورودی در اطراف این محوطه ی ۳۰۰۰ هکتاری ایجاد شده است. داخل آن می توانید کنار پیاده رو ها زیر سایه ی تمام ۱۴۷۰۰۰ درخت نخل آن پرسه بزنید. تقریبا ۱۰۰ گونه ی مختلف خرما در این واحه وجود دارد که در میان سیستم آبیاری أفلاج، یک سیستم آبیاری ۳۰۰۰ ساله که توسط بومیان منطقه ابداع شده است، پراکنده شده اند. پس اجازه دهید تا صدای خش خش بزگ های نخل و شرشر آب های أفلاج ذهن شما را از شلوغی شهر منحرف کند. ورودی رایگان.

-العین 6 جای دیدنی العین

۳-قلعه جاهلی

«قلعه جاهلی» (Al-Jahili Fort)، در محیطی آرام و در میان باغ واقع شده است و قدمت آن به ۱۸۹۱ برمی‌گردد. این قلعه زمانی یکی از مهم‌ترین مناطق دفاعی شهر محسوب می‌شده است. امروزه، قلعه جاهلی یکی از جاذبه‌های اصلی العین است. یک نمایشگاه عکس درون این قلعه وجود دارد؛ در عکس‌های این نمایشگاه، زندگی و کار مهاجمان بریتانیایی، سیاحان بیابان و نویسنده ویلفرد تزیجر با تمرکز ویژه‌ای بر سفرهای او به منطقه بیابانی ربع الخالی در دهه ۱۹۴۹ به تصویر درآمده است. بازدیدکنندگان می‌توانند از برج و باروی این قلعه صعود کنند. در مرکز اطلاعات قلعه جاهلی در یک ویدیو تمام مراحل بازسازی آن توضیح داده شده است.

-جاهلی 6 جای دیدنی العین

۴-باغ وحش العین

در دامنه ی جبل حفیت مجموعه ی بزرگی از حیوانات حیرت آور را خواهید یافت که در قفس هایشان که مشابه زیستگاه طبیعی آن ها طراحی شده است زندگی می کنند. و از مجموعه ی بزرگ منظورمان بیش از ۴۰۰۰ حیوان است، که ۳۰ درصد از ۱۸۰ گونه ی آن ها در خطر انقراض محسوب می شوند. باغ وحش همچنین دارای فضای سبز گسترده برای پیکنیک، زمین بازی، کافه تریا، و یک تور با قطار از منطقه ی حیوانات وحشی می باشد، که یک روز فوق العاده خوب را برای تمام اعضای خانواده رقم می زند. کسانی که به دنبال یک تجربه ی نزدیک تر هستند، می توانند پنج نوبت در روز به زرافه ها با هویج و کاهو غذا بدهند. العزبه، باغ وحش نوازش حیوانات که به شکل یک مزرعه ی محلی طراحی شده است، به خانواده ها اجازه می دهد تا از بازی و غذا دادن به گوسفندان، بز ها، شتر ها، لاما ها (مواظب تف کردنشان باشید)، مرغ ها و اردک ها لذت ببرند. شما حتی می توانید شتر سواری کنید. البته این جاذبه بیشتر از تنها یک باغ وحش است. تجربه ی سافاری العین بزودی به بزرگترین سافاری سبک افریقایی ساخته ی دست بشر تبدیل خواهد شد، که در خلال آن می توانید از طریق کارشناسان خبره ای که شما را همراهی خواهند کرد، با طیف وسیعی از حیوانات بومی افریقایی و گونه های گیاهی آشنا شوید. ورودی ۳۰ درهم برای بزرگسالان و ۱۰ درهم برای کودکان ۳ تا ۱۲ سال.

-وحش-العین 6 جای دیدنی العین

۵-پارک ماجراجویی وادی

«پارک ماجراجویی وادی» (Wadi Adventure Park)، پارکی با فعالیت‌های آبی هیجان‌انگیز است. این پارک آبی، بزرگ‌ترین موج مصنوعی جهان با ارتفاع ۳/۳ متر را دارد. این پارک برای گردشگرانی که به دنبال ماجراجویی هستند، یکی از بهترین مکان‌ها در امارات متحده عربی است. گردشگران در پارک ماجراجویی وادی می‌توانند قایق‌سواری، کایاک‌سواری یا راندن قایق بادبانی را یاد بگیرند. بخش‌های جذاب این پارک شامل پارک هوایی دارای زیپ‌لاین، چوب موازنه و تاب غول‌پیکر، همچنین دیواره سنگ‌نوردی و یک استخر خانوادگی است.

 6 جای دیدنی العین

۶-کاخ مویجعی

«کاخ مویجعی» (Qasr al Muwaiji) به‌تازگی شکوه و جلال گذشته خود را به دست آورده است. بازدید از این کاخ، فرصتی عالی برای شناخت معماری دفاعی امارات متحده عربی است. کاخ مویجعی در اوایل قرن بیستم ساخته شد. این کاخ بین سال‌های ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۶ محل اقامت شیخ زاید بن سلطان و خانواده‌اش بوده است. کاخ مویجعی دارای معماری بیرونی فوق‌العاده‌ای است و درون آن موزه کوچکی وجود دارد. این موزه مختص تاریخچه کاخ و کسانی است که در آن زندگی می‌کردند.

 6 جای دیدنی العین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *