۶ جای دیدنی آلانیا

۱-پارک آبی آلانیا (آلانیا آکوا پارک)

پارک آبی آلانیا (Alanya Aquapark) که با نام آلانیا آکوا پارک نیز شناخته می‌شود، با ابعادی بزرگ در نزدیکی مرکز شهر آلانیا قرار گرفته است. با سرگرمی‌های آبی و ۱۵ سرسره متنوع، این پارک برای تمام سنین مقصدی عالی محسوب می‌شود. محوطه صندلی‌های آفتابگیر و بازی کودکان نیز دیگر بخش‌های آلانیا آکوا پارک را تشکیل می‌دهند.

-آبی-آلانیا-آلانیا-آکوا-پارک1 6 جای دیدنی آلانیا

۲-موزه باستان شناسی آلانیا

موزه باستان شناسی آلانیا (Alanya Archaeological Museum) با افتتاح در سال ۱۹۶۷ و بازسازی در سال ۲۰۱۲، شامل دو بخش قوم‌نگاری و باستان‌شناسی می‌شود. در این موزه می‌توان تعداد زیادی از ظروف سرامیکی، مرمری، برنزی و قطعات شیشه‌ای و موزاییک‌کاری‌های متعلق به دوران‌های یونان باستان، روم و بیزانس را مشاهده کرد. یکی از مهم‌ترین قطعات موزه، مجسمه‌ای برنزی با ارتفاع ۵۲ سانتی‌متر از هرکول است که به قرن دوم میلادی تعلق دارد.

-باستان-شناسی-آلانیا 6 جای دیدنی آلانیا

۳-برج قرمز

برج قرمز یک برج تاریخی در شهر آلانیا ترکیه است. این ساختمان به عنوان نماد شهر آلانیا است و حتی در پرچم شهر آلانیا به کار رفته است. ساخت ساختمان برج در اوایل دوره سلطنت سلطان سلجوقی علاالدین کیقباد اول شروع و در سال ۱۲۲۶ کامل شد.
برج قرمز هشت ظلعی آجری از کارخانه کشتی سازی که به تاریخ ۱۲۲۱ بازمی‌گردد محافظت می‌کند. این برج به عنوان یکی از بهترین نمونه‌های معماری نظامی قرون وسطی به جا مانده است و بهترین ساختمان حفاظت شده از دوره سلجوقی در شهر آلانیا است. پس از بازسازی این قلعه در سال‌های ۱۹۵۱ تا ۱۹۵۳، این بنای مشهور محل نمایش دائمی فرش، لباس، بشقاب، تابه، اسلحه و سپس به عنوان موزه مردم‌شناسی شهر آلانیا مورد استفاده قرار گرفت.

-قرمز 6 جای دیدنی آلانیا

۴- ساحل کلئوپاترا

ساحل کلئوپاترا یکی دیگر از سواحل آنتالیا است که در غرب شبه جزیره تاریخی آلانیا و روبروی غار داملاتاش واقع شده است. ساحل کلئوپاترا به طول حدود ۲ کیلومتر شبیه به یک استخر کوچک است که دارای دریا و ساحل شنی است. نام خلیج کوچک این ساحل که به سمت شبه جزیره گسترش یافته کلئوپاترا می‌باشد.

-کلئوپاترا 6 جای دیدنی آلانیا

۵-پارک دلفین سیا لانیا

پارک دلفین سیا لانیا پارکی در ۱۰۰ کیلومتری شرق آنتالیا واقع شده است و مکانی عالی و بی‌نظیر برای دوستداران ورزش‌های آبی مانند شنا است. پارک سیا لانیا نیاز کودکان شما را به یک تفریح به‌یادماندنی فراهم می‌کند. علاوه بر این با تهیه‌ی بلیت می‌توانید با شیرهای دریایی و دلفین‌ها به داخل استخر رفته و شنا کنید.

-دلفین-سیا-لانیا 6 جای دیدنی آلانیا

۶-غار داملاتاش

غار داملاتاش، در شهر آلانیا ترکیه قرار دارد. این غار در قسمت غربی شبه جزیره واقع شده‌ است. غار داملاتاش در سال ۱۹۴۸ به صورت اتفاقی توسط یک انفجار دینامیت کشف شد که به منظور باز نمودن توده‌ی سنگ در زمان ساخت بندر آلانیا بود. این غار توسط لایه‌هایی ایجاد شده که در ششمین و آخرین بخش اولین دوران زمین‌شناسی به وجود آمدند.

 6 جای دیدنی آلانیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *