۶ جای دیدنی آتن

۱-موزه ملی باستان شناسی آتن

موزه ملی باستان‌شناسی یونان یکی از مهم‌ترین موزه‌های دنیا و بزرگ‌ترین موزه باستان‌شناسی جهان است که مجموعه‌ای از مهم‌ترین آثار باستانی یونان را در خود گنجانده است. در این موزه می‌توانید علاوه بر مجسمه‌ها و ماسک‌های بسیار، مجموعه‌ای از نخستین نسخه‌های متون فلسفی و اولین نمایشنامه‌های تاریخ را مشاهده کنید.

-ملی-باستان-شناسی-آتن 6 جای دیدنی آتن

۲-معبد زئوس المپیا

سفر به سرزمین خدایان باستان بدون بازدید از معبد باشکوه خدای آسمان‌ها یعنی زئوس معنایی ندارد. این معبد در قرن ششم پیش از میلاد مسیح به سبک دوریک که یکی از سبک‌های معماری کلاسیک یونان است، ساخته شده است. تماشای آثار هنری و مجسمه‌های گوناگون این معبد نظیر تندیس زئوس، لذت و هیجان خاصی دارد که تنها مختص به شهر آتن است.

-زئوس-المپیا 6 جای دیدنی آتن

۳-آکروپولیس و موزه آکروپولیس

آکروپولیس، نماد آتن و یونان است و از جاهایی در این شهر است که حتما باید از آن دیدن کنید. این منطقه یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین نقاط باستانی دنیای غرب و آتن است که در تپه‌ای بزرگ در مرکز شهر قرار گرفته است. آکروپولیس مملو از پیکره‌ها، تندیس‌ها، برج‌ها، ستون‌ها، پرستشگاه‌ها و محوطه‌های تئاتر است که هرکدام شاهکاری بی‌نظیر از معماری یونان به شمار می‌روند.موزه آکروپولیس یکی از پربازدیدترین دیدنی‌های آتن است که به منظور نمایش یافته‌های باستانی آکروپولیس مانند مجسمه‌ها، سنگ‌نوشته‌ها، ستون‌ها و مجسمه‌های خیره‌کننده ساخته شده است. کافه رستورانی در این موزه قرار دارد که از تراس آن می‌توانید نمای بی‌نظیری از آکروپولیس داشته باشد.

-آکروپولیس 6 جای دیدنی آتن

 6 جای دیدنی آتن

۴-دریاچه وولیاگمنی

دریاچه وولیاگمنی، دریاچه‌ای بزرگ در حاشیه شهر آتن است که می‌توانید در چشمه‌های آب‌گرم آن آب تنی کنید یا حمام گِل بگیرید. اطراف این دریاچه مملو از رستوران‌ها و کافه‌های متنوعی است.

-وولیاگمنی 6 جای دیدنی آتن

۵-تئاتر دیونیسوس

تئاتر دیونیسوس محل تولد تئاتر اروپا است که به افتخار خدای دیونیسوس، در قرن پنجم پیش از میلاد بنا شده است. در این تئاتر، کمدی و تراژدی‌های فراوانی از نویسندگان معروفی چون «ایسخولوس»، «اوریپیدس» و «سوفوکل» اجرا شده است.

-دیونیسوس 6 جای دیدنی آتن

۶-آگورای باستانی

آگورا ویرانه‌ای در قلب آتن مدرن است که روزگاری جای رفت و آمد فیلسوفان مشهور یونان نظیر سقراط بوده است. در این منطقه دموکراسی یونان متولد شده و سپس رشد کرده و به جای جای جهان راه یافته است. آگورا در زمان خود بازاری بزرگ و مرکز فعالیت‌های تجاری، سیاسی و اجتماعی دنیای باستان بوده است.

-باستانی 6 جای دیدنی آتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *